top of page

Cestovatelské přednášky
a povídání

Díky fotografování a filmování přírody po celém světě pořádám pravidelné cestovatelské přednášky
a povídání. Máte-li zájem o podobné setkání / přednášku, vyberte si jedno z níže uvedených témat,
ozvěte se mi a najdeme vhodný termín.

Maroko - rozmanitá země na severu Afriky

Přednáší: Lukáš a Lucie Zemanovi

Maroko je severoafrická země s bohatou kulturou, historií a přírodou. Projdeme si společně velká města jako je Casablanca, Rabat, Fez či Marakéš.

 

Podíváme se do Středního Atlasu na život bezocasých opic makaků berberských, projedeme se v džípu a na čtyřkolkách po Sahaře a zjistíme, jak tato poušť ve skutečnosti vypadá.

 

V písečných dunách Erg Chebbi budeme sledovat vzácnou pouštní lišku – fenka, která byla předlohou lišky v Malém princi. Nemineme ani pohoří Vysoký Atlas s pohledem na nejvyšší horu Maroka – Jabel Toubkal či větrné písčité pláže na pobřeží Atlantiku v okolí měst Agadir a Esawíra.

Uganda - zelený ráj zvířat na rovníku

Přednáší: Lukáš a Lucie Zemanovi

Navštivte s námi Ugandu, rovníkový africký stát plný zeleně a rozmanité krajiny. Potkáme se nejen s gorilami a šimpanzi, ale i s obvyklými zástupci africké divočiny a s každodenním ugandským životem včetně domorodého kmene.

Projedeme západ země, navštívíme národní park Semliki kde potkáme vzácné pralesní slony, národní park Kibale je známý díky populaci šimpanzů, ke kterým se dostaneme na pár metrů, v parku Královny Alžběty budeme pozorovat klasická africká zvířata, vzácné stromové lvy a projedeme i oblastí kráterových jezer.

 

Po přesunu do národního parku Bwindi vyrazíme stopovat gorily horské do hlubin vysokohorského pralesa a po cestě zpět se potkáme i s původními obyvateli pralesa, kmenem Batwa, který po tisící letech života v pralese se nyní musí adaptovat na život v 21. století. 

Borneo - po stopách orangutanů a lovců lebek

Přednáší: Lukáš a Lucie Zemanovi

Pojďte se s námi podívat na indonéský ostrov Kalimantan (spíše známý pod názvem Borneo), kam jsme se vydali hledat hlavně přírodní krásy mizícího pralesa. V národním parku Tajung Putting či oblasti Samoboja Lestari jsme pozorovali endemické opice kahau nosaté, ohrožené orangutany a další obyvatelé tohoto biotopu. Stavili jsme také nějaký čas u místních obyvatel, Dajaků, lovců lebek, navštívili jsme jeskyně Bloyot s prehistorickými kresbami nebo vystoupali na horu Ketepu ve východní části ostrova.